ORAR SEM. II – AN ȘCOLAR 2019-2020

Sticky Post
19/02/2020
By adminintellectum

ORAR

SEM. II – AN ȘCOLAR 2019-2020

AMG 1A

                                                                                                                                   

ORA/

SALA

LUNI ORA/

SALA

MARȚI ORA/

SALA

MIERCURI ORA/

SALA

JOI ORA/

SALA

VINERI
15-21

 

 

Sala 7

 

Nursing general II

 

 

As.Toma Cornelia

13-15

 

 

Sala 4

Farmacologie generală

 

Farm.Lungu Irinel

12-14

 

 

Sala 5

Leadership și comunicare profesionala

 

Prof.Ciortan Camelia

16-18

 

 

Sala 3

 Elemente de statistică   şi informatică medicală

 

Prof.Burlacu Cătălina

15-21

 

 

Sala7

Nursing general II

 

 

As.Toma Cornelia

15-16

 

 

Sala 7

Educație pentru sănătate

 

Prof.Bichilie Doina

14-18

 

 

Sala 5

Sociologie si antrolopogie

 

Prof.Ciortan Camelia

18-20

 

 

Sala 1

Biofizică si imagistică medicală

 

Prof.Olaru Stela

16-21

 

 

Sala 7

Antomia și  fiziologia omului

 

Dr.Ion Raluca

18-21

 

 

Sala 5

Microbiologie,virusologie si parazitologie

 

Dr.Mihăilă Iulian

  ORAR

SEM. II – AN ȘCOLAR 2019-2020

AMG 1B

                                                                                                                                    

ORA/

SALA

LUNI ORA/

SALA

MARȚI ORA/

SALA

MIERCURI ORA/

SALA

JOI ORA/

SALA

VINERI
14-16

 

 

 

Sala 6

 

Leadership și comunicare profesională

 

Prof.Ciortan Camelia

08-14

 

 

 

Sala 7

Nursing general II

 

 

 

As.Neculiță Maria

09-15

 

 

 

Sala 7

Nursing general II

 

 

 

As.Neculiță Maria

14-16

 

 

 

Sala 4

Farmacologie

 

 

 

Farm.Lungu Irinel

15-19

 

 

 

Sala 4

Sociologie si antrolopogie

 

 

Prof.Ciortan Camelia

16-21

 

 

Sala 6

Antomia și fiziologia omului

 

Dr.Ion Raluca

14-15

 

 

Sala 7

Educație pentru sănătate

 

Prof.Bichilie Doina

15-18

 

 

Sala 4

Microbiologie,virusologie si parazitologie

 

Dr.Mihăilă Iulian

16-18

 

 

Sala 1

Biofizică si imagistică medicală

 

Prof.Olaru Stela

18-20

 

 

Sala 3

Elemente de statistică şi informatică medicală

 

Prof.Burlacu Cătălina

 ORAR

SEM. II – AN ȘCOLAR 2019-2020

AMG 2A

                                                                                                                                    

ORA/

SALA

LUNI ORA/

SALA

MARȚI ORA/

SALA

MIERCURI ORA/

SALA

JOI ORA/

SALA

VINERI
09-16

 

Sala 7

Medicină interna II

 

As.Scheopu Georgeta

12-19

 

Sala 5

Medicină internă II

 

As.Șcheopu Georgeta

15-21

 

Sala 6

Chirurgie și nursing specific II

As.Custură Camelia

15-21

 

Sala 4

Chirurgie si nursing specific II

As.Custură Camelia

15-17

 

Sala 6

Epidemiologie

 

As.Custură Camelia

19-21

 

 

Sala 5

Boli infecțioase și nursing specific

 

As.Scheopu Georgeta

17-19

 

 

Sala 6

Boli infecțioase și nursing specific

 

As.Scheopu Georgeta

 

ORAR

SEM. II – AN ȘCOLAR 2019-2020

AMG 2B

                                                                                                                                     

ORA/

SALA

LUNI ORA/

SALA

MARȚI ORA/

SALA

MIERCURI ORA/

SALA

JOI ORA/

SALA

VINERI
15-21

 

Sala  5

Chirurgie și nursing specific II

As.Bâclea Elena

15-21

 

Sala 6

Chirurgie și nursing specific II

As.Bâclea Elena

08-15

 

Sala 6

Medicină internă II

 

As.Șcheopu Georgeta

08-13

 

Sala 7

Medicină interna II

 

As.Șcheopu Georgeta

11-13

 

Sala 5

Medicină interna II

 

As.Scheopu Georgeta

 

 

13-17

 

 

Sala 5

Boli infecțioase și nursing specific

 

As.Scheopu Georgeta

17-19

 

Sala 5

Epidemiologie

 

As.Custură Camelia

 ORAR

SEM. II – AN ȘCOLAR 2019-2020

AMG 3A

                                                                                                                                  

ORA/

SALA

LUNI ORA/

SALA

MARȚI ORA/

SALA

MIERCURI ORA/

SALA

JOI ORA/

SALA

VINERI
16-18

 

 

Sala 4

Anestezie, terapie intensivă şi nursing specific

As.Șcheopu Georgeta

14-16

 

 

Sala 1

Conduită în urgenţe medico- chirurgicale

 

As.Neculiță Maria

15-17

 

 

Sala 7

Conduită în urgenţe medico- chirurgicale

 

As.Neculiță Maria

11-14

 

 

Sala 5

Pedagogie (LP)

 

 

Prof.Ciortan Camelia

08-11

 

 

Sala 7

Oncologie şi nursing în oncologie

 

As.Scheopu Georgeta

18-21

 

 

Sala 4

Deontologie şi etică profesională (LP)

 

Prof.Ciortan Camelia

16-18

 

 

Sala 1

Nursing comunitar

 

 

As.Toma Cornelia

14-16

 

 

 

Sala 5

Pedagogie

 

 

 

Prof.Ciortan Camelia

11-13

 

 

 

Sala 4

Deontologie şi etică profesională

 

 

Prof.Ciortan Camelia

16-18

 

Sala 5

Îngrijiri la domiciliu

 

Dr.Ion Raluca

 ORAR

SEM. II – AN ȘCOLAR 2019-2020

AMG 3B

                                                                                                                                     

ORA/

SALA

LUNI ORA/

SALA

MARȚI ORA MIERCURI ORA/

SALA

JOI ORA/

SALA

VINERI
09-12

 

Sala 5

Pedagogie (LP)

 

Prof.Ciortan Camelia

15-16

 

 

Sala 2

Deontologie şi etică profesională (LP)

 

Prof.Ciortan Camelia

17-19

 

 

Sala 7

Conduită în urgenţe medico- chirurgicale

 

As.Neculiță Maria

13-15

 

 

Sala 7

Anestezie, terapie intensivă şi nursing specific

As.Scheopu Georgeta

13-15

 

 

Sala 4

Deontologie şi etică profesională

 

Prof.Ciortan Camelia

12-14

 

 

Sala 5

Pedagogie

 

 

Prof.Ciortan Camelia

16-18

 

 

Sala 4

Conduită în urgenţe medico- chirurgicale

 

As.Neculiță Maria

19-21

 

 

Sala 7

Deontologie şi etică profesională (LP)

 

Prof.Ciortan Camelia

15-18

 

 

Sala 7

Oncologie şi nursing în oncologie

 

As.Scheopu Georgeta

18-20

 

Sala 4

Nursing comunitar

 

As.Toma Cornelia

18-20

 

Sala 5

Îngrijiri la domiciliu

 

Dr.Ion Raluca

 

ORAR

SEM. II – AN ȘCOLAR 2019-2020

AMF 1

                                                                                                                                    

 

LUNI

ORA/

SALA

MARȚI  

MIERCURI

ORA/

SALA

JOI  

VINERI

 

 

 

 

PRACTICĂ

IN

FARMACII

10-12

 

Sala 5

Elemente de organizare sanitară și farmaceutică

 

Prof.Bichilie Doina

 

 

 

PRACTICĂ

IN

FARMACII

16-18

 

Sala 6

Farmacologie generala

 

Farm.Lungu Irinel

 

 

 

 

PRACTICĂ

IN

FARMACII

12-15

 

 

Sala 6

Farmacognozie generală

 

 

Farm.Mastacan Veronica

15-18

 

 

Sala 3

Forme farmaceutice ca sisteme disperse, omogene

 

Farm. Lungu Irinel

 ORAR

SEM. II – AN ȘCOLAR 2019-2020

AMF 2

                                                                                                                                     

LUNI ORA/

SALA

MARȚI MIERCURI ORA/

SALA

JOI  

VINERI

PRACTICA

IN

FARMACII

16-18

 

 

Sala 2

Marketing in domeniul farmaceutic

 

As.Ionescu Noela

PRACTICA

IN

FARMACII

11-14

 

 

Sala 6

Fitoterapie

 

 

Farm.Mastacan Veronica

PRACTICA

IN

FARMACII

18-21

 

 

Sala 2

Forme farmaceutice ca sisteme disperse eterogene

 

Farm.Lungu Irinel

14-16

 

 

Sala 6

Chimia compușilor cu acțiune asupra SNC

 

Farm.Mastacan Veronica

16-17

 

 

Sala 3

Tehnologia informației și comunicării

 

Prof.Burlacu Cătălina

 ORAR

SEM. II – AN ȘCOLAR 2019-2020

AMF 3

                                                                                                                                     

 

LUNI

ORA/

SALA

MARȚI  

MIERCURI

ORA/

SALA

JOI  

VINERI

PRACTICĂ

IN

FARMACII

08-10

 

Sala 6

Preparate demo-cosmetice și de igienă

Farm.Mastacan Veronica

PRACTICĂ

IN

FARMACII

16-18

 

Sala B

Noțiuni de psihlogie etică și deontologie profesională

Prof.Ciortan Camelia

PRACTICĂ

IN

FARMACII

10-12

 

 

Sala 6

Chimia compușilor farmaceutici cu acțiuni fiziologice diverse

 

Farm.Mastacan Veronica

18-21

 

 

Sala 6

Forme farmaceutice solide-comprimate și drajeuri

 

Farm.Lungu Irinel

12-14

 

Sala B

Managementul calității

 

Ing.Merdescu Eugen

14-15

 

Sala 3

Management financiar farmaceutic și legislație

As.Ionescu Noela

 ORAR

SEM. II – AN ȘCOLAR 2019-2020

BFKT 1

ORA/

SALA

LUNI ORA/

SALA

MARTI ORA/

SALA

MIERCURI ORA/

SALA

JOI  

VINERI

16-18

 

 

 

Sala 2

Noţiuni de psihologie, etică şi deontologie medicală

 

Prof.Ciortan Camelia

9-10

 

 

 

Sala 4

Comunicare profesionala în limba modernă

 

Prof.Savin Ana

19-21

 

 

 

Sala 2

Noţiuni de anatomie şi fiziologie a corpului uman

 

 

Dr.Ion Raluca

15-16

 

 

 

Sala 1

Noţiuni de fizică (mecanică şi electricitate

 

Prof.Olaru Stela

PRACTICĂ
18-20

 

 

Sala 2

Chirurgie, ortopedie şi traumatologie

 

Custură Camelia

10-12

 

 

Sala 2

Semiologie şi medicină internă

 

As.Scheopu G.

16-17

 

 

 

Sala 3

Tehnologia informaţiei şi comunicării

 

Prof.Burlacu C.

20-21

 

Sala 2

Tehnici de îngrijire

 

Custură Camelia

12-14

 

Sala 2

Igienă generală şi epidemiologie

Prof.Bichilie Doina

   
14-15

 

Sala 2

Comunicare profesională

Prof.Ciortan Camelia

ORAR

SEM. II – AN ȘCOLAR 2019-2020

BFKT 2

ORA/

SALA

LUNI ORA/

SALA

MARȚI MIERCURI ORA/

SALA

JOI  

VINERI

14-15

 

 

Sala 4

Managementul calităţii

 

Ing.Merdescu

8-10

 

 

Sala 1

Obiective şi tehnici în kinetoterapie

 

As.Paraipan S.

PRACTICA 11-14

 

 

Sala 1

Terapia cu curenţi de joasă, medie şi înaltă frecvenţă

 

As.Borș

PRACTICA
15-16

 

Sala 3

Urgenţe medico-chirurgicale

As.Custura C.

10-11

 

Sala 1

Hidrotermoterapia

 

As.Paraipan S.

14-15

 

Sala 1

Fototerapia şi terapia prin câmpuri magnetice

As.Borș

16-18

 

 

 

 

 

Sala 3

Elemente de reumatologie utilizate în recuperarea medicală

 

As Custura C.

11-12

 

 

 

 

 

Sala 1

Biomecanică articulară şi bilanţ muscular

 

 

 

As.Paraipan S.

 

12-14

Sala 1

Masoterapia

As.Paraipan S.

ORAR

SEM. II – AN ȘCOLAR 2019-2020

BFKT 3

                                                                                                                                     

ORA/

SALA

LUNI ORA/

SALA

MARȚI MIERCURI ORA/

SALA

JOI VINERI
15-18

 

Sala 1

Kinetoterapia

 

As.Paraipan S.

14-16

 

Sala B

Managementul proiectelor

 

Ing.Merdescu Eugen

PRACTICĂ 09-10

 

Sala1

Balneoclimatologia

 

Borș Cristina

PRACTICĂ
18-20

 

 

Sala 1

Recuperare medicală pe afecţiuni

 

As.Paraipan S.

16-18

 

 

Sala B

Elemente de pediatrie  utilizate în recuperarea medicală

 

As.Custură Camelia

10-11

 

 

Sala 1

Terapia ocupaţională

 

 

Borș Cristina

18-19

 

Sala B

Elemente de recuperare socio-profesională

As.Custură Camelia

19-21

 

 

Sala B

Elemente de neurologie şi psihiatrie utilizate în recuperarea medicală

 

As.Custură Camelia

 ORAR

SEM. II – AN ȘCOLAR 2019-2020

AML 1

                                                                                                                                   

 

LUNI

ORA/

SALA

MARȚI ORA/

SALA

MIERCURI ORA/

SALA

JOI  

VINERI

PRACTICA 09-11

 

Sala 4

Comunicare profesională în limba modernă

Prof. Savin Ana

14-15

 

Sala3

Anatomie umană

 

Dr.Ion Raluca

13-14

 

Sala 2

Igiena generală și sănătate publică

Prof.Bichilie Doina

PRACTICA
11-12

 

Sala3

Comunicare profesională

 

Prof.Ciortan Camelia

15-16

 

Sala 2

Boli interne

 

As.Scheopu Georgeta

14-15

 

Sala 2

Sănătate și securitate în muncă

Prof.Bichilie Doina

12-13

 

Sala 3

Psihologie generală și medicală

Prof.Ciortan Camelia

16-17

 

Sala 2

Boli chirurgicale

 

As.Scheopu Georgeta

15-17

 

Sala 2

Genetică

 

Dr.Grecu Ioana

13-14

 

Sala 3

Etică și deontologie medicală

Prof.Ciortan Camelia

17-19

 

Sala 2

Anatomie umană/ Fiziologie umană

Dr.Ion Raluca

19-20

 

Sala 3

Tehnologia informației și comunicării

Prof.Burlacu Cătălina